dva měsíce.. čeho vlastně?

2. července 2013 v 11:12 | Em |  oduševnělé řeči
Mám rudý vlasy. Teda vám to může být dost jedno, protože jste mě neviděli ani v mojí přírodní barvě - špinavá blond :D
tak tadyno a takhle už nevypadám. Od soboty večer. Takovej experiment jménem domácí barvení - ale povedlo se. Je to i docela výraznější, než jsem zamýšlela, ale líbí se mi to, tak co.

Prázdniny u mě začaly docela aktivně - vyrazily jsme s mamkou na prodlouženej víkend do Špindlu. Už po šestý, je to takový naše rodinný oblíbený místo. V zimě je asi jasný, proč se jezdí na hory, ale i v létě se tam neumře nudou. Náš program byla hlavně Sněžka/Sniezska, na kterou jsme se mrkly, zhodnotily, že po těch víc jak 10 kilácích už nemáme chuť na ní šplhat (ale před 2 lety jsem byla až na vrcholu, mám splněno :D) a šly se najíst do nějaký polský restarace přímo u úpatí zmíněné velehory.

Popravdě bych čekala, že s Poláky bude lepší domluva, když už jsme ti sousedi. Ale oni nerozumí ani slovo :D Vlastně jsme to musely všechno říct polsky, dostaly jsme lístečky s číslem a sedly si počkat na jídlo.
Když jsem tam pak dorazila a ptala se na číslo devadesát sedm, ta slečna docela nechápavě koukala a říkala "něrozumiem", tak jsem teda na druhý pokus řekla "děviěděsiat sědiem" a to bylo jako kouzelná formulka - řekla "tak!", usmála se a přinesla jídlo :) no, i když se moc mezi sebou nechápem, stejně jsou to fajn lidi.

Včera někdy po poledni jsme se vrátili a já musela ještě řešit problém s mým novým telefonem - jako je skvělej, o tom žádná, má spoustu zajímavých funkcí, bez kterých moderní člověk "nepřežije", ale co si ten Microsoft a Windows vymysleli??! Že komu není 18, tak potřebuje povolení na stahování aplikací, a to od rodičů? Každopádně řešením téhle blbosti jsem strávila celé včerejší odpoledne :D Nakonec se ale ta věc povedla, a ani jsem nemusela nic platit (ano, tak neschopní jsou, že se mnou dvě hodiny dřepěl, pomohl a já stejně nezaplatím :D).
Pak jsem pro změnu visela na skypu se svou nejkou, co je teďka v Americe. Na měsíc. Člověk je prostě zvyklý vídat svý nejlepší přátelé několikrát do týdne a ona najednou zdrhne a i když sem přijede, tak ještě pak letí zas k moři. No umím si vybrat kamarády :D... ne, je nejlepší.

A moje plány? No kromě toho Špindlu.. JEDU DO NORSKAAAAAAAAAAA. HURAAAAA.
Asi bych mohla vysvětlit, proč se tak raduju a proč vůbec Norsko. No to já nevím. Prostě jsem jednou narazila na nabídků kurzů norštiny, a jelikož mám challenges docela ráda, říkala jsem si, jaký by to asi bylo, kdybych se já naučila norsky. Teď jsem teda samouk, ale řekla bych, že to jde (i bez těch neskutečně drahých kurzů :)). A pak se ze mě prostě satl maniak. Norské knihy, hokejový zápasy, předhazování norských slov a frází svýmu okolí, neúnavný hledání songů v no (proč vůbec skoro všichni jejich interpreti zpívají anglicky?!!), takovýto nadšení a spontánní radost, když se někdo zmíní o té zemi, o jazyce nebo se mě na to zeptá nebo má kamaráda, co s něčím s toho má něco společného..
Jste taky jasi.. hodně zaujatí nějakou zemí? Nebo něčím jiným? Nebo někým? :D
Em
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Archaell Archaell | Web | 4. července 2013 v 5:31 | Reagovat

Norština je zajímavej jazyk, taková angličtina protažená drtičem na odpadky. :D Osobně ji taky mám na seznamu hypoteticky možných jazyků pro pár kreditů navíc, ale více mě láká japonština. Nějaká extra velká posedlost to není, ale japonská kultura je obzvláště zajímavá. Země technologií, robotů a samurajů, co víc by člověk chtěl? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama