Srpen 2013

It all moves on

19. srpna 2013 v 14:10 | g. |  oduševnělé řeči
Za chvíli už to zas půjde do starých kolejí. Sednem si do lavic, budem francouzsky žvanit o nějakých nedůležitých věcech, opravovat slohovky, jak jsme se měli o prázdninách, abychom dostali "za pět nebo za jedna" a kritizovat neschopnou školní jídelnu. Jako by žádný léto nebylo, tak trochu. Nevím, co si mám o tom myslet.

(ale přece jenom, když jednou uvidíte něco takového, nezapomenete, ani kdybyste chtěli. Norsko '13)))

Normálně píšu a píšu, pořád mám něco na srdci, a teď mi to přijde celkem absurdní. A vlastně se doteď nemůžu rozhodnout, jestli si to prostě vše nechat pro sebe v bezpečí kostkovanýho papíru a poznámek v mobilu, nebo jestli s tím vyjít na světlo a prostě psát, i když to nikomu nedává smysl. Jestli anonymně, nebo "tady jsem, takhle se jmenuju a tohle píšu, ať to klidně všichni ví!". Jestli Norsko nebo Česko. Antropologie nebo astronomie /ano, už teď přemýšlím o univerzitě/. Tolik otázek, odpovědi jako by ulítly někam po větru. A vždycky, když se najde člověk, který mě motivuje udělat si v hlavě pořádek, a vlastně mi tím nevědomky pomáhá, zmizí zas ze dne na den pryč.


Tak stojím na balkoně, fotím měsíc a myslím na něj. A na všechny ostatní, tolik naivních momentů, když jsem si myslela, že jsem ho konečně našla. No nic, budu "hledat" dál. Ale nějak pasivně, podle psychologů a těchhle odborníků prý není dobrý, když z lidí vyzařuje, že si chtějí někoho najít. Tolik keců a skutek utek.

Takže tyhle konec srpna netrávím zrovna idylicky. Dočítám hromady povinný četby (ale není tak hrozná), píšu a píšu co mě napadne, připravuju se do práce a na život, který začne se školou /trochu jsem toho možná přebrala, to bude - škola, práce, koníčky, hodiny klavíru a nauky a ještě čas na kámoše (ale jejich počet se teď taky zredukoval, takže pohoda)/, uvidíme, jestli to aspoň do pololetí přežiju, ale stejně jsem nikdy nebyla zvyklá kvůli učení nějak moc zabírat :)

užijte si poslední dny,
Em.