Únor 2014

jsem... okouzlená

21. února 2014 v 11:05 | Em |  inspirace

Myslím, že jsem našla slovo k vyjádření toho, co mi nějakou dobu nejvíc chybí - magie. Zahrnuje to tolik různých přání, která by s její pomocí možná byla vyplněna. Magie je, když se najdou dva lidé a v tu samou chvíli si oba zamilují toho druhého, takže ty další měsíce stráví v euforické lásce a ne trápením se. Magie je, když člověk přicestuje na nějaké místo a najednou má pocit, že přesně sem vždycky patřil, i když o tom dlouho nevěděl. Má pocit, že může přestat hledat, protože objevil svůj vlastní malý ráj. Magické je, když se dva lidé ocitnou ve stejný okamžik na stejném místě - když zvážíme okolnosti - že první vyšel z domu právě v určitou chvíli tak, aby stihl metro, do kterého ten druhý nastoupil v určitý moment, a že se oba ocitnou ve stejném vagonu a ještě se v tom houfu lidí najdou. Každý den se děje alespoň nějaká maličkost, nad kterou se můžeme s okouzlením pozastavit. Lidé, kteří se usmívají a pomáhají si. Skvělé počasí. Láska. Emoce a pocity. Štěstí, že můžeme cítit. Že tu jsme a život toho tolik nabízí, je to vlastně něco jako vstupenka do zábavního parku nebo muzea kuriozit - to už je na každém. Dostali jsme šanci stát se, kým chceme, poznat vzlety i pády, naučit se řešit problémy, objevit svou výjimečnost a možná posunout svět o kousek dál a nechat po sobě malé následovníky, kteří ponesou stopy našeho charakteru i vzhledu.

Tenhle dar je tu od toho, abychom ho využili ke své spokojenosti a ne promrhali děláním věcí, na které si pak stěžujeme a ve společnosti lidí, kteří nám berou energii. Kdyby si to lidé častěji uvědomili, myslím, že bychom teď byli někde jinde a některé naše problémy by vůbec nevznikly, navzájem bychom si tolik neubližovali a neobírali bychom se o radost a štěstí.
Stačilo by jen občas večer zvednout zrak ke hvězdám a na chvíli žasnout.

K napsání tohoto článku jsem se volně inspirovala (jak si můžete všimnout podle obrázků) z
♥ filmu Zimní příběh, který právě uvádějí v kině a na kterém jsem včera byla. Opravdu nemám slov, nečekala jsem od toho tolik, už dlouho jsem se při filmu necítila víc vtažená do děje a pohlcená vlastními emocemi. Díky němu jsem také začala o tomhle tématu více přemýšlet. Herci jsou skvělí, příběh má sílu, romantiky ažaž, snad každý si na tom něco najde. Všichni běžte do kina!
úžasnou skladbou Sweather Weather od The Neighbourhood. Ta hudba, ta slova.. je prostě krásná.

Co je magie pro vás?
Em

jak začít...

5. února 2014 v 12:30 | Em |  oduševnělé řeči
Včera jsem tak přemítala (poslední dobou přemýšlím fakt zatraceně moc) o strašných věcech, který jsem provedla. Doporučuji, aby si všichni knižní blogeři a vůbec milovníci knih zavřeli oči, protože se mi povedlo vylít čaj do 1984. Já vím. Hrůza. Ale tím to nekončí.
Nějak jsem přislíbila mamce, že s ní a jejím přítelem půjdu na večeři a na poslední chvíli odmítla.
Kašlu na věci, co mě nejvíc baví, toť zpěv, tanec a různý cizí jazyky.
Nechala jsem kámošku sedět v kavárně v dolním patře, a sama šla nahoru, páč jsme se nemohly dohodnout, kam se půjde.
I přesto, že vím, jak strašně unavená jsem, chodím spát fest pozdě. Poslední dobou.
Pokazila jsem všechny možné písemky, co to šlo a nevím (teď už jo teda), že premiér je to samý, co předseda vlády.
A last but not least trápím se tím, že pořád dokolečka myslím na věci, který nezměním.
Nesypte na mě svoje problémy, musím se taky starat o sebe ;)
každej z nás je středem vesmíru, takže klid.
Em