You got me dancing in the mirror

13. prosince 2014 v 23:18 | Em |  oduševnělé řeči
singing in the shower.

Některé momenty jsou kouzelné. Včera jsem šla ze zkoušky na koncert pěšky přes Pohořelec a koukala na tu nádheru, slunce skoro zapadlo a zbarvilo oblohu do všech odstínů modré. Byly vidět první hvězdy. Automaticky jsem vytáhla mobil a začala se prát s nastavením, aby fotka přibližně vypadala jako to, co vidím já. Marně :D
A pak mě napadl takový paradox. Když sedíme na internetu a zasněně koukáme na všechny ty fotky míst, která bychom chtěli navštívit, na východy a západy slunce, ojedinělé pohledy na město, které se jen tak neokoukají. A pak jdeme po ulici. V tom lepším případě aspoň zvedneme hlavu a koukneme se kolem. Ale vnímavost je většinou ta tam. Jako by se na i prochozeném místě nedalo objevit něco, co pro nás bylo předtím schované. To co je zvláštní je, že právě v takové situaci většina lidí vytáhne něco, co mí fotit a začnou to tam štelovat a tím pádem třeba právě při ojediněle zbarvené obloze prošvihnou ten pravý moment.


Při zírání na fotku jsme si přáli vidět to naživo, když to máme před očima, schováváme se za objektivy a displeje.

Asi zapomínáme, jak může být krásné se na něco jen koukat. Jasně, sice nebudu mít fotku, kterou doložím, jak úžasně to vypadalo a tu chvíli si budu moct přehrát už jen ve vzpomínkách, ale v dnešní době je důležité nezapomenout věci vnímat, nejen vidět.
tohle vypadá jako klíč ne? a vpravo jsou malinkatá srdíčka :D

Psala bych dál, ale už by to nemuselo dávat smysl :D
Krásnou neděli a všechny ostatní dny :)

Em

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellaria Ellaria | Web | 14. prosince 2014 v 0:24 | Reagovat

Nádherně napsané ;) Vlastně nám hlavou proběhly podobné myšlenky, když jsem šla v pátek z knihovny, zrovna zapadalo slunce, obloha byla zabarvená do ruda, ale zároveň se prolína s modrou a temnotou... Úžasný pohled, který se mobilem také nepodařilo zachytit... :-( Ale vzpomínka zahřeje. Chce to dívat se víc kolem sebe místo po google :-)

2 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 14. prosince 2014 v 13:01 | Reagovat

souhlasím stebou. Lidé chtějí vidět, chtějí se koukat na tu krásu, kterou si představují u fotek, ale když se jim naskytne ta šance, vidět, to co chtějí. Krásnou přírodu, nebe a okolí, tak raději civí do mobilu. A přitom to může být tak krásný okamžik plný pocitů :)
ta fotka se ti povedla, jelikož já v to ten klíč vidím a ty srdíčka taky..je to fakt dost dobře vyfocená fotka. Vidím v tom i písmenko L :) musím se na tu fotku stále koukat, je to fakt neskutečně hezký :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama