občas je těžký najít motivaci

18. června 2015 v 23:06 | Em |  oduševnělé řeči
no jako třeba dneska. Začal "svaťák" před francouzskou maturitou /pro vysvětlení, tu máme o rok dřív než maturu z jiných předmětů/. V pondělí maturita z fj a já si tu sedím a koukám na Ordinaci a pak ještě na opakování jakýhosi prehistorickýho dílu Ordinace (ne, není to můj oblíbenej seriál a nesleduju ho normálně, ale pro prokrastinační účely výbornej).
exams :/


Včera jsem si dlooouho skajpovala s T., tou, co teď bydlí v Hamburku. Taky se jí honí hlavou spoustu otázek, takže jsme se zase jednou sešly v podobným rozpoložení. Jenomže ona mi může teď radit trochu líp než já jí, páč její otázky se týkají něčeho, co já vůbec neznám. Já jsem nikdy nepotřebovala ani neočekávala, že láska bude mít nějakou konkrétní podobu, že bude jako to, co vidíme ve filmech a v knihách. A tak jsem nikdy moc nerozuměla, když mi někdo povídal, že si není jistý, jestli je opravdu zamilovaný. Že neví, jestli někde nečeká "někdo lepší". Ale uznávám, že v její situaci (do který bych se asi se svým přístupem stejně nedostala) má všechna práva na zmatek v citech. Když bydlí s klukem, který ji miluje, on je pro ni víc než kámoš a zároveň blízká osoba, ale neví, jestli je zamilovaná. Říká, že neví, jak má ta láska vypadat a jestli tohle je "ono". Ach jo. Navenek vypadají jako dokonalej pár, to mi teda můžete věřit.

Pak si tak nějak esemeskujem s D., novej člověk, nebo spíš známý z minula, se kterým na sebe čas od času narazíme. Naposled na těch několika koncertech. Jo a na tom posledním jsem potkala A., což je "ne tak úplně můj bývalý", ale zároveň teda nikdo cizí. Ach jo, to zas bylo. "Jaktože to platíš ty?" (jeho reakce na to, že si hodlám sama zaplatit útratu u baru.. narážíš tím na něco, damn?!) pak pár víceméně lítostných pohledů a uvědomění z mojí strany, že takhle to zatraceně skončit nemělo - pro připomenutí, on je ten někdo s kým jsme se mačkali v jednom stanu na vodě, povídali si ještě dřív, než kdokoli jinej byl vzhůru, on mě úplně otevřeně pozval na rande a dal mi tím najevo, že by to mohlo mít pokračování i v Praze. co se pokazilo, to vám fakt neřeknu. zaprvý jeho "holka", která po vodě jeho holkou být přestala, za druhý moje nejistota as always, za třetí čekání a ještě jeden kluk a prostě... no, vraťme se zpátky k D.
Ani nevím, jestli si máme co říct. Když o něčem mluvíme, tak mi nepřipadá, že tam je nějaký porozumení, nějaká super témata, která máme fakt společná. Takže je pro mě težší s ním konverzovat, protože si musím občas odpustit poznámky, co jsou pro mě typický a tak /nepochopil by je/. Přesto se mi pak ozval s tím, že bychom mohli zas někam vyrazit. Jako mohli, ale zas se trochu bojím toho, že nemáme žádný dtr (define the relationship, aneb přejímám pojmy z oblíbenejch seriálů). Uvidíme, třeba další kámoš (sbírám je nebo co!!?)

Marts, bezvadnej, vtipnej, upřímnej kluk, co mě z 1/8 chce (jeho vlastní slova). No to si strč někam, ale je pravda, že mě tohle přátelství fakt baví.

No a tenhle víkend byl taky super. Kdo by byl řekl, že může být tolik srandy v liduprázdným dolním patře jedný z nejdražších řetězcových kaváren. Ale bylo.

A poslední dobou je všechno ok. I v tu chvíli, kdy cítím, že nebude a že za chvíli to na mě zas padne, tak se k mýmu překvapení nic hroznýho nestane. Protože důvody k tomu jsou, řekla bych, vyřešený. Pesimismus ať si dá na chvíli dovolenou, nemusím být dokonalá a hodit se k davu, to, že mě K. za toho půl roku nikam nepozval, i když všichni říkaj, jak by chtěl a že jsem se dost ztratila v některejch předmětech a nezůstalo to bez povšimnutí - whatever. Já ty prázdniny fakt potřebuju, a věřím, že najdu způsob, jak se smířit sama se sebou a pak s ostatníma.

Byla jsem zas na trenažéru v autoškole a krom toho, že mě to baví, tak mi to začíná i jít :D

Pronikl vám taky zmatek už i do vlastních pocitů?
Em
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Melly Melly | Web | 20. června 2015 v 18:54 | Reagovat

To lze, mít maturitu z nějakého předmětu dřív?:-O O tom jsem nikdy neslyšela.
No, jak o tom tak píšeš (a já se během toho pomalu ztrácí v písmenkách:D), tak se tvému zmatku vůbec nedivím. Doufám, že ti ty prázdniny pomohou si některé věci ujasnit. I když ono je to někdy horší, jak má člověk moc času a některé věci řeší zbytečně, navíc vytrženě od normálních problémů, které vždycky budou (a to, že momentálně je to škola a pak to bude práce, na tom podle mě nic moc nemění)...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama