naučit se nelitovat

2. července 2015 v 14:59 | Em |  oduševnělé řeči
Ahoj :)

Chci, aby tenhle článek byl hlavně o tom, co je v nadpisu, ale taky bych vás chtěla informovat, co jsem se rozhodla se sebou provést na celý červenec.
Jedu pryč. Opouštím Prahu, přátelé i nevydařené vztahy a naštěstí i to hrozné vedro. Zase to zní negativně, ale já to tak nemyslím. Myslím, že je to to, co potřebuju.

• | via TumblrPřestat chodit do Grandu, přestat vidět jeho. Chápete správě, nevyšlo to.

Mít čas jen pro sebe, nevracet se domů k mamce, ale převzít sama odpovědnost, bydlet sama a stát se samostatnější.

Být na horském vzduchu, zakecat se s neznámými lidmi, objímat stromy.

Vypisovat si duši a hlavně mít o čem psát.

Takže celý červenec budu ve Špindlerově Mlýně. Je to jedno z mých nejoblíbenějších míst a už se těším, až ho prochodím trochu víc. Pochopitelně nebudu mít pořád jen volno, jedu tam pracovat, do hotelové restaurace (jak originální, ale když už jsem si na to jednou zvykla).


A teď k tomu nelitování. Já si strašně často otravuju život tím, že lituju svých rozhodnutí. Třeba i vteřinu potom, co rozhodnu o něčem, co nejde vzít zpět. Začnou mě užírat pochybnosti, tu druhou možnost vidím najednou jako něco naprosto dokonalého a začnu prostě litovat a vymýšlet, jak to vrátit zpět. Když jsem napsala smsku, že a červenec žádné směny brát nebudu, takže jsem definitině zrušila všechny závazky v Praze a nic mě tu už nedrželo. Když jsem zrušila jeden sraz, abych šla na jiný a ten durhý člověk to pak taky zrušil. Když jdu ven, místo abych se učila. Když se učím, místo abych šla ven. Když jsem K. ani jednou nakonec neřekla, nakolik mi zamával se životem. Když jsem se prostě sebrala a odešla z té poslední směny. A teď se budu učit něco jako pravý opak. Rozhodla jsem se takhle, asi jsem to aspoň trochu takhle chtěla. Nejsem nikomu nic dlužná. Lásku, dobrou náladu, zájem, starost, nic. Nemusím vysvětlovat, proč něco neudělám a proč mi někdo nesedí. A věci, který se rozhodnu, že udělám, udělám bez lítosti. Vezmu si z toho to nejlepší a budu vědět, že mě vždycky bude čekat ještě hromada dalších rozhodnutí, na kterých si to můžu zkusit znova a třeba líp.

dokonalost.

Příště napíšu asi ze Špindlu :)
Mějte se krásně,
Em.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Emmy Emmy | Web | 2. července 2015 v 17:30 | Reagovat

Je skvělé, že ze sebou chceš něco udělat :). Rozhodně ti držím palce! Užij si prázdniny! Napiš pak, jak vše dopadlo:). :-)

2 Ellaria Ellaria | Web | 3. července 2015 v 0:22 | Reagovat

Úžasný článek! Také si pohrávám s myšlenkou sbalit se a odjet od všeho (nepovedeného), co mě tady tlačí, ale nakonec jsem na to moc velký srab.
S rozhodováním to máme stejně - jsem šíleně nerozhodný člověk a všechno obracím tisíckrát a hledám to nejlepší rozhodnutí, pokud možno se snažím zvládnout vše a vyhovět všem, což samozřejmě nejde a vede to spíše ke karambolům.
Přeju Ti užité (byť pracovní) léto ve Špindlu a ať se Ti splní vše, co sis tu předsevzala! :-)

3 Melly Melly | Web | 6. července 2015 v 22:38 | Reagovat

Za takové rozhodnutí tě obdivuju, je super, že spojíš brigádu se samostatností!:) Naše rozhodnutí nás asi nejlépe definují a proto bychom k nim měli přistupovat zodpovědně - umět si za nimi stát, ale i někdy uznat chybu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama