Srpen 2015

analysing my feelings vol.II

1. srpna 2015 v 22:21 | Em |  (Mimo)pražské záležitosti
Minulé léto jsem článek s úplně stejným názvem psala v srpnu po návratu z vody. Tyhle prázdniny jsem si jednu zajímavou zkušenost vybrala už na samém začátku - asi víte, ty tři týdny v Krkonoších, o kterých jsem se už víckát zmiňovala předtím.

Nevím, kde začít. Mám spoustu dojmů, ale narozdíl od takových těch zážitků, kdy chcete vypovědět všechno a nevynechat ani detail, se pro mě kouzlo těch zážitků skrývá spíš v tom, jak jsou abstraktní. Jsou to spíš pocity, než že by se tam toho nějak hrozně moc stalo. Můžu napsat, co jsem tam kdy dělala, ale mně to přijde ve finále nepodstatné. V pracovní době jsem prostě dělala, co dělají servírky a ve volnu vysedávala na kamenech, přemýšlela, spala, psala, psala si, psala dopisy, četla, četla dopisy, četla, co jsem napsala a tak dál, aby se vám nezamotala hlava.
Asi chci říct, že pro mě tahle pracovní dovolená byla takovou detoxikací, a to hlavně mysli. Tady v Praze mám v hlavě často bordel, protože tu má všechno a všechny. Když jsem odjela daleko od toho, pochopila jsem, co z toho opravdu potřebuju a mohla o věcech přemýšlet nezatížená jejich blízkostí a přítomností. (to vůbec nedává smysl, ale já se fakt snažím)