analysing my feelings vol.II

1. srpna 2015 v 22:21 | Em |  (Mimo)pražské záležitosti
Minulé léto jsem článek s úplně stejným názvem psala v srpnu po návratu z vody. Tyhle prázdniny jsem si jednu zajímavou zkušenost vybrala už na samém začátku - asi víte, ty tři týdny v Krkonoších, o kterých jsem se už víckát zmiňovala předtím.

Nevím, kde začít. Mám spoustu dojmů, ale narozdíl od takových těch zážitků, kdy chcete vypovědět všechno a nevynechat ani detail, se pro mě kouzlo těch zážitků skrývá spíš v tom, jak jsou abstraktní. Jsou to spíš pocity, než že by se tam toho nějak hrozně moc stalo. Můžu napsat, co jsem tam kdy dělala, ale mně to přijde ve finále nepodstatné. V pracovní době jsem prostě dělala, co dělají servírky a ve volnu vysedávala na kamenech, přemýšlela, spala, psala, psala si, psala dopisy, četla, četla dopisy, četla, co jsem napsala a tak dál, aby se vám nezamotala hlava.
Asi chci říct, že pro mě tahle pracovní dovolená byla takovou detoxikací, a to hlavně mysli. Tady v Praze mám v hlavě často bordel, protože tu má všechno a všechny. Když jsem odjela daleko od toho, pochopila jsem, co z toho opravdu potřebuju a mohla o věcech přemýšlet nezatížená jejich blízkostí a přítomností. (to vůbec nedává smysl, ale já se fakt snažím)


na chvilku jsem byla někdo jiný a rychle jsem si na to zvykla a oblíbila si tohle své upozaďované já. zmírnila jsem své nároky na komfort, nezačínala každý červencový den myšlenkou co dneska jenom budu dělat
strašně si užila přírodu a vypěstovala si na ní a na horském prostředí slušnou závislost
pochopila, že být sama je někdy pro mě právě to nejlepší. Že nemusím za každou cenu procházet ty hory s někým, že radši, než nikam nevedoucí tlachání, mám vlastní myšlenky. občas to na mě samozřejmě padlo a mně chyběl někdo, kousek domova, něco známého. Ale většinu momentů to bylo prostě jen super.
naučila se být víc v pohodě sama (se) sebou a neodkývat to, s čím nesouhlasím, hlavně, když došlo na dohady s ředitelem ohledně volna apod.
(ach jo, mám o tom už psát?) dál jsme udržovali písemný kontakt s člověkem z minulého článku :) hodně, hodně písemného kontaktu. máme naživo co dohánět. včera jsme začali, btw. stalo se vám někomu, že jste šli na jedno z prvních rande ne ve dne, ale v noci? (noční Praha, noční konverzace♥) :D nechci předbíhat, bylo to vážně fajn.
jinak.. první dny v Praze byly docela rough. mám to se zvykáním si znovu na Prahu stejný, jako se zvykáním si na nové místo - vím, zvláštní. ještě jsem se tou dobou pohádala s kámošem, štvalo mě všechno kolem, první věc, co jsem udělala, bylo, že jsem utekla na nejbližší kopec, co máme kousek od nás (zvyky z Krkonoš). pak to bylo jen lepší, viděla jsem pár přátel
proskajpovala s milovanou Táňou 5 hodin :D, ale když my si mám tolik, co říct. strašně se těším, až ji v tom Hamburku navštívím. což mi připomíná, že bych se měla opravdu podívat po nějakých jízdenkách.

...dáme šanci i trochu míň kvalitním fotkám z telefonu...
krásný a tajemný večerní les
nezvykle zelené a dobré palačinky, co jsem si dala už v Praze
most kamsi do ráje
Sněžka za rohem...

Doufám, že si prázdniny užíváte a děláte, co jste chtěli a že se taky pojedete někam podívat (pište!!)
V dalším článku už třeba něco o životě v Praze... a třeba něco jiného♥)
Em
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 positive-attitudes positive-attitudes | Web | 8. srpna 2015 v 13:42 | Reagovat

Parádičkaaa! Já plánuji napsat také článek o tom, jaké to bylo super na Šumavě! :)))
Příroda v Krkonoších je taky tak úžasná :-)

2 Ellaria Ellaria | Web | 11. srpna 2015 v 0:17 | Reagovat

Jé :-) To byl neskutečně milý článek.
Taky zjišťuju (i když se tomu občas dost bráním), že čas od času je prospěšná být sama, sama se sebou a požádně si to užít než trávit čas s někým, ale naprosto naprázdno...
Přeju ti co nejvíce slunečních dnů! :-)

3 Melly Melly | Web | 12. srpna 2015 v 16:50 | Reagovat

To je paráda! Část mě ti tuto tvou pracovní (samostatnou, krásnou, plnou) dovolenou závidí :P Snad se ti povedlo vyčistit si hlavu pořádně:)

4 Denia Denia | Web | 25. srpna 2015 v 18:25 | Reagovat

Hory mám ráda a věřím, že taková prácička někde v Krkonoších musela být fajn :-). Stejně jako to rande noční Prahou, to musí být romantika jak blázen :-). Moc pěkné fotky!

5 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 28. srpna 2015 v 15:06 | Reagovat

Och, ty fotky s vodopádem a zurčící řekou!! Asi se sbalím a uteču do přírody... kašlat na přípravu do školy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama