Předodletová

13. července 2017 v 21:36 | Ria |  oduševnělé řeči
Ahoj,

ani já nechápu, že jsem se tak dlouho neozvala. Váš zájem mě těší. Ne vždycky dávají slova, která tu za sebou skládám, smysl, a ani nevím, jestli jsem schopná se pustit do zpětného vysvětlování (viz nezodpovězené komentáře, nedělám to proto, že bych je ignorovala, prostě jenom nevím, kudy se k tomu dostat, kde začít).Vždycky jsem se snažila, aby tenhle blog byl spíš on the positive note, koneckonců ho založila Maria sluníčko, holka, která mi občas hodně chybí. Teď jsem spíše přešla na cynismus, vysmívání se pocitům (svým i cizím), prorážení bariér a přesvědčování lidí, aby dělali to samé. Ne všechno je špatné, ne všechno dělám dobře. Vlastně to nebyla cesta, kterou bych si vybrala - spíš to způsobila psychika.

S mamkou si zaletíme do Moskvy. Moje vztahy s mamkou jsou vlastně dost komplikované, jaksi provizorně sestavené, aby držely, jenže škvírami se do nich dostalo neporozumění, výčitky a prostě frustrace, kterou jinak není, kam dát. Jako bych necítila podporu ani v pozitivních změnách, co dělám ve svém životě, ani v problémech, do kterých občas zabřednu. Možná ani já nejsem ta nejlepší podpora, abych z toho nevyšla tak svatá. Dneska mi babička řekla, že vůbec lidi neposlouchám, jenom čekám, až jim budu moct skočit do řeči. Zamrzelo mě to, jedna z mnoha "myšek", co dělám v mezilidské komunikaci. Přičtěte si mlčení a ignorování otázek, střílení si z lidí na hranici příjemnosti, hysterický smích, za který se v mnoha případech omlouvám, nechuť být první, kdo začne komunikaci, a máme Mariu dnes. Zas na svou obranu umím být třeskutě vtipná, vydržím hodiny vyprávět o intelektuálních tématech s intelektuálním výrazem a ptám se lidí, jak jim je, protože to vážně chci vědět.

.

To je update, ani jsem nevěděla, že o sobě tolik přemýšlím. Nesdělila jsem vám moc věcných věcí, jako třeba to, že jsem dostudovala prvák na žurně, zajela si do Evropského parlamentu, zamilovala se do zadaného (teď už nezadaného), nechala si znova udělat rovnátka, zapsala se a byla přijata na druhou školu, naučila se F akord na kytaru, přišla o pro mě jednu z nejdůležitějších holek za tenhle rok mýho života, byla vyhozena z práce, začala lézt a intenzivně si hledat práci jinou...
Image de quote, life, and change
věci jsou v pohybu. Jsem strašně ráda, že vás to ještě zajímá číst. Doufám, že máte léto podle představ.
Ria
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 5. září 2017 v 20:42 | Reagovat

Do Moskvy bych se chtěla někdy podívat, úplně náhodou jsem narazila na video a to město mě fascinuje... vztahy z matkami jsou podle mě vždy složité, ale je nutné na tom zapracovat, důležité je se do své mamky snažit vcítit a pochopit proč určité věci dělá nebo říká a jaké má k tomu důvody, myslím, že to je správná cesta k pochopení dvou rozdílných světů dcery a matky :-)

2 Ellaria Ellaria | Web | 26. října 2017 v 12:22 | Reagovat

Pffff 8-O Hýčkám si dojem, že jsem článek komentovala, ale jak se zdá je můj komentá fuč! Musím se důkladně zamyslet, zda jsem ho skutečně napsala anebo jej spolkla černá díra blogu! :-!
Přijde mi, že vztah matka-dcera je takřka vždy poměrně složitý a zamotaný... Najít zlatou střední cestu není snadný úkol pro obě.
Jde mi hlava kolem z  množství věcí, které zvládáš a děláš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama